Jak podkreślić figurę strojem?

Życie i styl

Dzięki strojowi odpowiednio dobranemu do naszej figury jesteśmy w stanie podkreślić jej wszystkie atuty. Istotne jest, by znać wszystkie słabe i mocne strony swojej sylwetki i umieć zakwalifikować swoją figurę do odpowiedniego dla niej typu. Mając taką wiedzę wystarczy nauczyć się kilku prostych zasad odpowiadających naszemu typowi sylwetki i podkreślenie figury strojem stanie się bajecznie proste.

Warto pamiętać, iż m.in.:

Linie pionowe zawsze wyszczuplają a linie poziome zawsze pogrubiają. Linie to nie tylko wzór nadrukowany na tkaninie, za linie pionowe można uznać m.in. zapięcia takie jak guziki czy zamki błyskawiczne, biżuterię – długie naszyjniki czy kolczyki a nawet rozpięty żakiet lub sweter. Linie poziome to natomiast: pasek, bransoletka wyraźne zakończenia rękawów czy spódnicy.

Ciemne kolory wyszczuplają a jasne kolory poszerzają, więc jeśli nasza sylwetka jest nieproporcjonalna należy pamiętać, by jaśniejsze kolory zakładać tylko na szczuplejsze partie sylwetki.

Błyszczące tkaniny poszerzają, warto pamiętać o tej zasadzie nawet w przypadku czarnych rajstop.

Dzięki detalom takim jak wzór czy biżuteria możemy przyciągnąć wzrok na nasze atuty, odwracając tym samym uwagę od mankamentów.

Jak odpowiednio dobrać sukienki wyjściowe do sylwetki?

W przypadku zakupu sukienki wyjściowej na ważną okazję warto pamiętać o tym, iż jej krój może ładnie podkreślić zalety naszej sylwetki i ukryć mankamenty, którymi nie chcemy się chwalić.

Jeśli naszymi atutami jest ładny dekolt i szczupła talia ale niekoniecznie jesteśmy zadowolone z dolnych partii naszej sylwetki. Doskonale sprawdzi się sukienka z dekoltem w szpic, odcinana w talii i z rozszerzonym dołem. Jeśli mamy sylwetkę typu jabłko – warto wybrać sukienkę odcinaną pod biustem, która ładnie wydłuży i wyszczupli sylwetkę. Jeśli jesteśmy natomiast szczupłe i wysokie mamy to szczęście, że w niemal każdym modelu sukienki wyjściowej będziemy się pięknie prezentować.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − 7 =

Życie i styl
Jak wygląda renowacja starych motocykli?

Renowacja starych motocykli dla wielu osób jest sposobem na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Tego rodzaju zabiegi pozwalają także uratować wiele …

Życie i styl
Co ma wpływ na wycenę nieruchomości?

Na wartość konkretnej nieruchomości wpływ ma bardzo wiele czynników. Przygotowaniem dokładnej wyceny zajmuje się rzeczoznawca majątkowy. Jednego z nich znaleźć …