Jak można zaprojektować taras swoich marzeń?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Taras jest przedłużeniem Twojego domu. Możesz go wykorzystać do rozrywki, relaksu lub po prostu podziwiania widoków. Jak więc zaprojektować taras, który jest zarówno funkcjonalny, jak i piękny?

Taras jak marzenie – kilka kluczowych kwestii, aby to osiągnąć

  1. Wielkość przestrzeni będzie dyktować, jak wiele mebli potrzebujesz. Ile osób będzie z niego korzystać? Czy lubią oni siedzieć czy stać? Czy jest wystarczająco dużo miejsca, aby wszyscy mogli się wygodnie poruszać? Czy chcą jeść na zewnątrz? Jeśli tak, to jakich mebli do jadalni potrzebujesz?

  2. Zastanów się, do jakich czynności chcesz zachęcać na tarasie – do jedzenia, czytania, grania w gry czy po prostu siedzenia na słońcu. Do każdej aktywności możesz potrzebować innego rodzaju siedzisk.

  3. Czy masz jakieś specjalne potrzeby? Na przykład, jeśli masz małe dzieci lub zwierzęta domowe, ważne jest, aby meble były wystarczająco niskie, aby mogły się po nich wspinać i nie były zbyt ciężkie, aby mogły się łatwo przewrócić (zwłaszcza jeśli nie ma poręczy). Jeśli w Twojej rodzinie są małe dzieci, rozważ zainstalowanie bramy na jednym z końców tarasu, aby nie mogły się błąkać w niebezpiecznych miejscach, takich jak balkony czy baseny (lub gorzej!).  Z tego samego względu warto również warto rozważyć powierzchnię samego tarasu – czy materiał jak deska tarasowa będzie stanowić najlepsze rozwiązanie.

  4. Czy masz jakieś specjalne wymagania? Jeśli tak, upewnij się, że meble są wystarczająco mocne, aby wytrzymały na dworze. Na przykład, jeśli chcesz sofę, która może być używana jako dodatkowe łóżko dla gości, to powinna wytrzymać ciągłe użytkowanie przez kilka osób jednocześnie.

  5. Zastanów się nad swoim budżetem! Nie musisz wydawać dużo pieniędzy na nowe meble tylko dlatego, że przenosisz się do małej przestrzeni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak skutecznie wypromować wydarzenie sportowe?
Jak skutecznie wypromować wydarzenie sportowe?
Aby wydarzenie sportowe odniosło sukces, musi wzbudzić zainteresowanie odpowiednio dużego grona odbiorców. To te osoby się na nim pojawią lub […]
Co zrobić ze starymi dokumentami biurowymi?
Co zrobić ze starymi dokumentami biurowymi?
W większości biur znajduje się mnóstwo starych dokumentów, które są już całkowicie bezużyteczne. Zamiast przechowywać te papiery w szafach i […]
Niezbędna odzież dla każdej mamy
Niezbędna odzież dla każdej mamy
Każda kobieta zasługuje na to, by wyglądać pięknie w ciąży. W bogatej ofercie sklepów dla przyszłych mam można znaleźć prawdziwe […]