Jak można zaprojektować taras swoich marzeń?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Taras jest przedłużeniem Twojego domu. Możesz go wykorzystać do rozrywki, relaksu lub po prostu podziwiania widoków. Jak więc zaprojektować taras, który jest zarówno funkcjonalny, jak i piękny?

Taras jak marzenie – kilka kluczowych kwestii, aby to osiągnąć

  1. Wielkość przestrzeni będzie dyktować, jak wiele mebli potrzebujesz. Ile osób będzie z niego korzystać? Czy lubią oni siedzieć czy stać? Czy jest wystarczająco dużo miejsca, aby wszyscy mogli się wygodnie poruszać? Czy chcą jeść na zewnątrz? Jeśli tak, to jakich mebli do jadalni potrzebujesz?

  2. Zastanów się, do jakich czynności chcesz zachęcać na tarasie – do jedzenia, czytania, grania w gry czy po prostu siedzenia na słońcu. Do każdej aktywności możesz potrzebować innego rodzaju siedzisk.

  3. Czy masz jakieś specjalne potrzeby? Na przykład, jeśli masz małe dzieci lub zwierzęta domowe, ważne jest, aby meble były wystarczająco niskie, aby mogły się po nich wspinać i nie były zbyt ciężkie, aby mogły się łatwo przewrócić (zwłaszcza jeśli nie ma poręczy). Jeśli w Twojej rodzinie są małe dzieci, rozważ zainstalowanie bramy na jednym z końców tarasu, aby nie mogły się błąkać w niebezpiecznych miejscach, takich jak balkony czy baseny (lub gorzej!).  Z tego samego względu warto również warto rozważyć powierzchnię samego tarasu – czy materiał jak deska tarasowa będzie stanowić najlepsze rozwiązanie.

  4. Czy masz jakieś specjalne wymagania? Jeśli tak, upewnij się, że meble są wystarczająco mocne, aby wytrzymały na dworze. Na przykład, jeśli chcesz sofę, która może być używana jako dodatkowe łóżko dla gości, to powinna wytrzymać ciągłe użytkowanie przez kilka osób jednocześnie.

  5. Zastanów się nad swoim budżetem! Nie musisz wydawać dużo pieniędzy na nowe meble tylko dlatego, że przenosisz się do małej przestrzeni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wózek widłowy – Małe kompendium wiedzy
Wózek widłowy – Małe kompendium wiedzy
Wózek widłowy działa przy pomocy kierownicy, pedałów nożnych i dźwigni do kontroli kierunku jazdy. Kierownica służy do obracania wózkiem widłowym, […]
Co zrobić, gdy nie mamy możliwości zakupu gotowych papierosów?
Co zrobić, gdy nie mamy możliwości zakupu gotowych papierosów?
Nierzadko ochota na „dymka” przychodzi w najmniej oczekiwanych sytuacjach: w pracy, podczas podróży czy w hotelu. Jak na złość, najczęściej […]
Podstawowy sprzęt medyczny — co warto mieć w domu?
Podstawowy sprzęt medyczny — co warto mieć w domu?
W domowej apteczce oprócz niezbędnych leków i opatrunków do pierwszej pomocy powinien również pojawić się podstawowy sprzęt medyczny. W ten […]