Jak bezpiecznie przechowywać rośliny na dworze, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jesienne i zimowe miesiące to trudny czas dla roślin, zwłaszcza tych znajdujących się na balkonie, tarasie lub w przydomowym ogródku. Jak się jednak okazuje, niektóre z nich mogą zostać na zewnątrz, o ile zostaną odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed chłodem. W jaki sposób możemy je przechowywać, by przetrwały nawet największe chłody? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Jak zadbać o rośliny jesienią i zimą?

Jest grupa roślin, które mogą zostać na powietrzu wtedy, kiedy nadchodzą chłodniejsze dni. Zalicza się do nich m.in., takie kwiaty tak: forsycje, barwinki, bluszcze, liliowce, rojniki czy też róże pnące i rabatowe. Warto mieć jednak na uwadze, że wymagają one właściwego przygotowania i zabezpieczenia.

Najbardziej narażone na przemarznięcia są części korzeniowe wszystkich roślin. Z tego też powodu należy zapewnić również odpowiednią ochronę samym doniczkom, w których korzenie mogą mieć ograniczoną ilość gruntu. Dobrym rozwiązaniem jest zatem przechowywanie roślin w dużych skrzyniach, które z każdej strony będą otoczone styropianem. Innym sposobem może być umieszczenie roślin w dużych donicach, a następnie obsypanie ich liśćmi, trocinami czy chociażby kawałkami styropianu. Takie donice zewnętrzne powinny być ustawione na drewnie lub styropianowej płycie.

Aby zabezpieczyć także pozostałe elementy rośliny, warto ich górną część owinąć włókniną lub tkaniną jutową. Chcąc dodać naszym kwiatom nieco elegancji, całość możemy przewiązać dekoracyjnym sznurkiem lub wstążką. Dzięki temu rośliny mogą prezentować się naprawdę estetycznie i dodać ciekawego wyglądu naszej przydomowej przestrzeni. Warto mieć na uwadze, by do zabezpieczania roślin nie używać materiałów, które nie przepuszczają powietrza tak jak np. folia.

Są takie gatunki roślin, które podczas zimowych chłodów, lepiej przechowywać w domu. Są to m.in. oleandry, datury, ołowniki oraz pospornice. Aby zapewnić im jak najlepsze warunki, należy przechowywać je w miejscach, w których temperatura nie jest wyższa niż 10 stopni. Zamiast salonu lub sypialni, warto zatem wybrać garaż lub strych, gdyż to właśnie tam będą miały odpowiednie warunki do dalszego wzrostu i rozwoju.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie wydarzenia często odbywają się w Warszawie?
Jakie wydarzenia często odbywają się w Warszawie?
Warszawa jest miejscem wielu wydarzeń kulturalnych, sportowych i artystycznych. Z pewnością jest to miejsce, które ściąga najwięcej tego typu imprez […]
Wyposażenie nowoczesnych przedszkoli
Wyposażenie nowoczesnych przedszkoli
Współczesne przedszkole to miejsce, w którym dzieciom poza bezpieczeństwem, zapewnia się także optymalne warunki do rozwoju. Nowoczesne wyposażenie pozwala placówce […]
Czy zawieszenie w każdym aucie jest takie samo?
Czy zawieszenie w każdym aucie jest takie samo?
Zawieszenie zależne i niezależne Obecnie większość producentów w produkowanych przez siebie samochodach stosuje dwa rodzaje zawieszenia, tzn. zależne i niezależne. […]