Czym są węzły ciepłownicze i w jaki sposób działają?

Wszystko wokół domu

Właściciele domów jednorodzinnych i bloków wielomieszkaniowych coraz częściej decydują się na zamontowanie w nich węzła ciepłowniczego. Jest to system łączący sieć grzewczą zlokalizowaną na zewnątrz obiektu z instalacją znajdującą się w jego wnętrzu. Odpowiada przede wszystkim za sprawne i bezpieczne rozdzielanie pozyskanego ciepła do poszczególnych odbiorników. Rezultatem jest oszczędność pieniędzy połączona z optymalnym komfortem termicznym. 

Rozwiązanie niezwykle wygodne i ekologiczne 

W budynkach mieszkalnych najlepiej sprawdza się kompaktowy węzeł cieplny, stanowiący znakomitą alternatywę dla klasycznych kotłów olejowych czy gazowych. Główne urządzenie jest przeznaczone do zamontowania na ścianie w wybranym pomieszczeniu gospodarczym. Nie zajmuje ono zbyt wiele miejsca, a jednocześnie oferuje dużą funkcjonalność oraz intuicyjną obsługę. Pozostałe elementy wchodzące w skład takiego układu to przewody grzewcze, hydrauliczny regulator przepływu cieczy, nowoczesny zawór strefowy (do przełączania i odcinania czynnika), filtry siatkowe, mieszacze termostatyczne, a także komponenty typowo pomiarowe – zwłaszcza wodomierz, ciśnieniomierz i termometr. Obecność omawianego węzła w budynku pozwala zniwelować zapotrzebowanie na ciepło w sezonie jesienno-zimowym, eliminuje ryzyko zatrucia czadem i przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego (brak emisji toksycznych substancji).

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 17 =

Wszystko wokół domu
Akcesoria do kuchni – co potrzebujesz?

Kuchnia jest ważnym pomieszczeniem w domu. To nie tylko miejsce, w którym gotujesz, ale także miejsce, w którym spędzasz dużo …

Wszystko wokół domu
Jaki kolor mozaiki do łazienki wybrać?

Istnieje wiele różnych kolorów mozaiki, z których można wybierać. Każdy kolor ma swoje unikalne cechy i korzyści, więc ważne jest, …