Ferie na stoku narciarskim – dokąd pojechać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polskie ośrodki narciarskie zaczynają dorównywać tym zagranicznym. Połączone górki zjazdowe w jeden skipass, ratrakowane i oświetlone stoki oraz przepiękne widoki. Na rodzinnym wyjeździe na narty istotne są również dodatkowe atrakcje dla dzieci. 

Tatry

Wyjazd do Zakopanego daje szereg możliwości w zakresie zimowego wypoczynku. To nie tylko stoki narciarskie, ale i słynne Krupówki, skocznia – Wielka Krokiew, czy Aqua Park. Wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch zapewnia oglądanie przepięknych, górskich widoków. Ze szczytu Kasprowego Wierchu prowadzą czarne – trudne trasy zjazdowe. Jeżeli decydujemy się na wyjazd z dziećmi, warto również wrócić kolejką. Gubałówka to kolejny obowiązkowy przeuroczy punkt wycieczki, z niezapomnianym widokiem.

Białka Tatrzańska jest najpopularniejszym zimowym kompleksem wypoczynkowym w Polsce. Nic dziwnego, wielkość ośrodka, infrastruktura, zaplecze gastronomiczne dorównuje zagranicznym kompleksom. Dodatkowo możemy pojeździć na łyżwach na lodowisku, które jest uwzględnione w cenie Skipassu. Na https://gufik.pl/ można sprawdzić, w których obiektach w tej miejscowości warto się zatrzymać.

Nieopodal Białki Tatrzańskiej znajduje się malownicza Bukowina Tatrzańska. Mniejsze stoki są idealne na rozpoczęcie swojej przygody z narciarstwem. W Białce, jak i Bukowinie Tatrzańskiej możemy udać się do basenów termalnych. Idealny relaks po wyczerpującym dniu na stoku. Wybierając się w Tatry, warto wykupić skipass TatrySki, który pozwala nam szaleć na licznych stokach. Łączy 9 ośrodków narciarskich oraz zawiera dodatkowe atrakcje.  

Nie ważne, czy wybierzesz Tatry, Wisłę, Karpacz, czy może jeszcze inne miejsce. W rodzinnym gronie zimowy wypoczynek z całą pewnością będzie udany. Niewątpliwą zaletą ferii w Polsce jest czas dojazdu do miejsca wypoczynku oraz oczywiście ceny w złotówkach, a nie w euro. Ponadto, polskie skipassy obejmują już nie tylko stoki w danej miejscowości, ale i w sąsiednich.

Do tego przepiękne polskie góry. Możesz je podziwiać ze stoku, z kolejki linowej, czy z malowniczego szlaku. W dniu przerwy od zjazdów można wybrać się nad Morskie Oko. Odwiedzając liczne karczmy, czy chaty góralskie, warto zamawiać korytka rozmaitości, by móc zasmakować różnych przysmaków. Góralskie przysmaki pozostają na długo w pamięci. W Polsce znajdziemy wiele ciekawych miejsc, aby udanie spędzić niezapomniane ferie na stoku narciarskim.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Budowa tarasu – z jakich elementów może się on składać?
Budowa tarasu – z jakich elementów może się on składać?
Taras jest jednym z bardziej atrakcyjnych wizualnie elementów zewnętrznych. Możemy wykonać go na wiele różnych sposobów: z drewna, betonowej kostki, […]
Jak zabezpieczyć strefę bankową przed wejściem niepowołanych osób?
Jak zabezpieczyć strefę bankową przed wejściem niepowołanych osób?
Bankomaty i wpłatomaty to urządzenia, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Są dostępne przez całą dobę, dlatego też ważne […]
Jak szybko i bezproblemowo sprzedać mieszkanie?
Jak szybko i bezproblemowo sprzedać mieszkanie?
Sprzedaż mieszkania nie zawsze należy do zadań łatwych i przyjemnych. Rynek wtórny bywa czasem bezlitosny dla potencjalnych sprzedawców. Ciągnące się […]