Ferie na stoku narciarskim – dokąd pojechać?

Czas wolny

Polskie ośrodki narciarskie zaczynają dorównywać tym zagranicznym. Połączone górki zjazdowe w jeden skipass, ratrakowane i oświetlone stoki oraz przepiękne widoki. Na rodzinnym wyjeździe na narty istotne są również dodatkowe atrakcje dla dzieci. 

Tatry

Wyjazd do Zakopanego daje szereg możliwości w zakresie zimowego wypoczynku. To nie tylko stoki narciarskie, ale i słynne Krupówki, skocznia – Wielka Krokiew, czy Aqua Park. Wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch zapewnia oglądanie przepięknych, górskich widoków. Ze szczytu Kasprowego Wierchu prowadzą czarne – trudne trasy zjazdowe. Jeżeli decydujemy się na wyjazd z dziećmi, warto również wrócić kolejką. Gubałówka to kolejny obowiązkowy przeuroczy punkt wycieczki, z niezapomnianym widokiem.

Białka Tatrzańska jest najpopularniejszym zimowym kompleksem wypoczynkowym w Polsce. Nic dziwnego, wielkość ośrodka, infrastruktura, zaplecze gastronomiczne dorównuje zagranicznym kompleksom. Dodatkowo możemy pojeździć na łyżwach na lodowisku, które jest uwzględnione w cenie Skipassu. Na https://gufik.pl/ można sprawdzić, w których obiektach w tej miejscowości warto się zatrzymać.

Nieopodal Białki Tatrzańskiej znajduje się malownicza Bukowina Tatrzańska. Mniejsze stoki są idealne na rozpoczęcie swojej przygody z narciarstwem. W Białce, jak i Bukowinie Tatrzańskiej możemy udać się do basenów termalnych. Idealny relaks po wyczerpującym dniu na stoku. Wybierając się w Tatry, warto wykupić skipass TatrySki, który pozwala nam szaleć na licznych stokach. Łączy 9 ośrodków narciarskich oraz zawiera dodatkowe atrakcje.  

Nie ważne, czy wybierzesz Tatry, Wisłę, Karpacz, czy może jeszcze inne miejsce. W rodzinnym gronie zimowy wypoczynek z całą pewnością będzie udany. Niewątpliwą zaletą ferii w Polsce jest czas dojazdu do miejsca wypoczynku oraz oczywiście ceny w złotówkach, a nie w euro. Ponadto, polskie skipassy obejmują już nie tylko stoki w danej miejscowości, ale i w sąsiednich.

Do tego przepiękne polskie góry. Możesz je podziwiać ze stoku, z kolejki linowej, czy z malowniczego szlaku. W dniu przerwy od zjazdów można wybrać się nad Morskie Oko. Odwiedzając liczne karczmy, czy chaty góralskie, warto zamawiać korytka rozmaitości, by móc zasmakować różnych przysmaków. Góralskie przysmaki pozostają na długo w pamięci. W Polsce znajdziemy wiele ciekawych miejsc, aby udanie spędzić niezapomniane ferie na stoku narciarskim.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × dwa =