Czym charakteryzuje się dobry serwer?

Technologie

Dobry i stabilnie działający serwer to kluczowy element funkcjonowania każdej strony internetowej. Jeżeli bowiem nie ulokujemy jej we właściwym miejscu, wówczas środki wydane na pozycjonowanie czy różne działania reklamowe nie przyniosą spodziewanego sukcesu w postaci zysku. Serwer to nic innego jak fizyczne miejsce, w którym znajdują się wszystkie dane naszej strony www. To właśnie z niego przeglądarka pobiera niezbędne informacje pojawiające się później na ekranie komputera czy smartfona.

Kilka kluczowych parametrów

Stabilny serwer jest istotny z jednego zasadniczego powodu – odpowiada on bowiem za bezproblemową dostępność strony internetowej dla wszystkich osób ją odwiedzających. I to niezależnie, czy chodzi o domeny com, org, czy domeny pl. Z tego powodu hosting powinien posiadać określone cechy.

Infrastruktura – warto wybierać serwery oparte na dyskach SSD, ponieważ nie posiadają ruchomych części (minimalizacja ryzyka uszkodzenia mechanicznego), a dostęp do danych jest natychmiastowy, bez względu na miejsce ich zapisania.

Wersja PHP – dobry hosting powinien obsługiwać technologię PHP 7.0, bo zapewnia ona dwa razy szybsze działanie niż poprzednia wersja 5.6. Najbardziej wydajne są obecnie wirtualne tanie serwery VPS, które charakteryzują się bezproblemowym działaniem bez konieczności wyłączania.

Kopie bezpieczeństwa – zabezpieczenie danych w postaci kopii jest niezbędne w sytuacji ich utraty, dlatego każda firma hostingowa powinna wykonywać backup regularnie, a najlepiej codziennie.

Pojemność, limity, miesięczny transfer, możliwość tworzenia kont i ilość baz danych – są to parametry niezwykle istotne z punktu widzenia każdego właściciela strony www. Wszystkie te czynniki muszą być dostosowane do jego potrzeb i oczekiwań.

Pomoc techniczna – każda dobra firma hostingowa musi zapewniać swoim klientom pomoc w razie jakichkolwiek problemów z działaniem strony.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + czternaście =

Technologie
Anodowanie aluminium – na czym polega?

Anodowanie aluminium, znane również jako eloksalacja to proces elektrochemiczny, który obejmuje kilka etapów. Pierwszym jest oczyszczenie i odtłuszczenie warstwy metalu, …

Technologie
Jakie wymogi powinny spełniać opakowania, w których przechowywana jest żywność na sklepie?

Opakowania do przechowywania i transportowania żywności muszą posiadać odpowiednie certyfikaty. Do produkcji worków foliowych używa się jedynie materiałów najwyższej jakości, …

Technologie
Urządzenia połączone z silnikiem elektrycznym – jak o nie dbać?

Praca maszyn to podstawa funkcjonowania zakładu przemysłowego. Dlatego każdy przedsiębiorca powinien dbać, aby jego wyposażenie było w dobrym stanie. W …