Dlaczego laser jest używany do cięcia plexi?

Technologie

Proces cięcia laserowego jest bardzo dokładnym, wydajnym i opłacalnym sposobem cięcia plexi. Główne zalety cięcia laserowego to:

Wysoka dokładność

Cięcie maszyną laserową jest dokładniejsze niż inne tradycyjne metody, ponieważ można ją dostosować do cięcia w granicach 0,1 mm od wymaganych wymiarów. Ta dokładność ułatwia również wycinanie skomplikowanych kształtów i krzywych.

Minimalna ilość odpadów

W porównaniu z innymi metodami, takimi jak piłowanie czy wykrawanie, cięcie laserowe powoduje powstawanie bardzo małej ilości odpadów. Ponieważ materiał jest ścinany wzdłuż ścieżki wiązki laserowej, nie ma potrzeby stosowania gazów wybuchowych ani zadziorów z frezowania. Oznacza to mniejszą ilość odpadów, co ostatecznie obniża koszty.

Technologia laserowa pozwala na cięcie dowolnej grubości plexi w jednym przejściu bez żadnych zniekształceń lub rozciągania. Proces ten eliminuje również konieczność stosowania kleju lub innych środków klejących. Eliminuje to potencjalny problem z widocznością spoiny po jej zamontowaniu.

Bezpieczny 

Używamy również laserów, ponieważ są one bezpieczniejsze niż inne metody cięcia. Nasz zespół został przeszkolony w zakresie bezpiecznego korzystania z lasera, a sprzęt, którego używamy, został zaprojektowany specjalnie do tego celu. Nie musimy się martwić o wypadki lub urazy, jak w przypadku użycia pił lub innych narzędzi do cięcia Pexi. Jeżeli nie chcesz ryzykować a musisz wyciąć coś z plexi to warto skorzystać z usługi jaką jest cięcie laserem Poznań jako wielkie miasto ma na swoim terenie firmy, które dysponują odpowiednim sprzętem.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 2 =

Technologie
Gaz do klimatyzacji – co warto wiedzieć?

Układ klimatyzacji jest bardzo ważnym elementem Twojego samochodu, dlatego zawsze powinieneś dbać o jego stan. Gaz jest jednym z głównych …

Technologie
Lodówka – co się w niej najczęściej psuje?

Lodówki to nasi najlepsi przyjaciele. Utrzymują nasze jedzenie i napoje w chłodzie, pomagają nam zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za prąd …

Technologie
Maszyny budowlane – jakie występują?

Maszyny budowlane odnoszą się do szerokiej gamy maszyn używanych w budownictwie. Maszyny te są zazwyczaj ciężkie, mocne i drogie. Do …