Dlaczego laser jest używany do cięcia plexi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Proces cięcia laserowego jest bardzo dokładnym, wydajnym i opłacalnym sposobem cięcia plexi. Główne zalety cięcia laserowego to:

Wysoka dokładność

Cięcie maszyną laserową jest dokładniejsze niż inne tradycyjne metody, ponieważ można ją dostosować do cięcia w granicach 0,1 mm od wymaganych wymiarów. Ta dokładność ułatwia również wycinanie skomplikowanych kształtów i krzywych.

Minimalna ilość odpadów

W porównaniu z innymi metodami, takimi jak piłowanie czy wykrawanie, cięcie laserowe powoduje powstawanie bardzo małej ilości odpadów. Ponieważ materiał jest ścinany wzdłuż ścieżki wiązki laserowej, nie ma potrzeby stosowania gazów wybuchowych ani zadziorów z frezowania. Oznacza to mniejszą ilość odpadów, co ostatecznie obniża koszty.

Technologia laserowa pozwala na cięcie dowolnej grubości plexi w jednym przejściu bez żadnych zniekształceń lub rozciągania. Proces ten eliminuje również konieczność stosowania kleju lub innych środków klejących. Eliminuje to potencjalny problem z widocznością spoiny po jej zamontowaniu.

Bezpieczny 

Używamy również laserów, ponieważ są one bezpieczniejsze niż inne metody cięcia. Nasz zespół został przeszkolony w zakresie bezpiecznego korzystania z lasera, a sprzęt, którego używamy, został zaprojektowany specjalnie do tego celu. Nie musimy się martwić o wypadki lub urazy, jak w przypadku użycia pił lub innych narzędzi do cięcia Pexi. Jeżeli nie chcesz ryzykować a musisz wyciąć coś z plexi to warto skorzystać z usługi jaką jest cięcie laserem Poznań jako wielkie miasto ma na swoim terenie firmy, które dysponują odpowiednim sprzętem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Od czego zależy wybór mebli ogrodowych?
Gdy przeprowadzamy się do nowego domu z ogrodem, jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że będziemy mieli do dyspozycji swój własny taras […]
Czy psychiatra może odwiedzać chorych w domu?
Czy psychiatra może odwiedzać chorych w domu?
W dzisiejszych czasach zdrowie psychiczne przestaje być tematem tabu. Coraz częściej psychiatra postrzegany jest przez społeczeństwo po prostu jako lekarz […]
Czy kolor krawata ma znaczenie?
Czy kolor krawata ma znaczenie?
Elegancki mężczyzna powinien mieć w swojej szafie co najmniej kilka krawatów, które są dopasowane do różnych okazji. Ta mała część […]