Toczenie, frezowanie – obróbka metalu, czyli co takiego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obróbka metali to proces pracy z metalami w celu wytworzenia poszczególnych części i produktów. Może obejmować cięcie, odlewanie, formowanie, spawanie, tworzenie stopów, wykańczanie i obróbkę.

Proces bliski wielu profesjom

Obróbka metali może być wykonywana przez jubilera lub metalowca, a także przez inżyniera lub maszynistę. Artysta może używać technik obróbki metalu do tworzenia rzeźby. Obróbka metali może również obejmować użycie narzędzi do kształtowania przedmiotu obrabianego w celu stworzenia pożądanej formy lub kształtu.

Oprócz maszyn i narzędzi, procesy obróbki metali są opisywane jako odmienne od innych rodzajów produkcji ze względu https://gozbet.pl/linia-do-produkcji-siatki-cieto-ciagnionej/ na specjalistyczną wiedzę i umiejętności wymagane do ich pomyślnego wykonania.

Termin „obróbka metali” nie obejmuje ich procesów, ale raczej opisuje ich produkt: wytworzone przedmioty wykonane z metalu.

Dwa bardzo popularne zabiegi

  • toczenie

Toczenie to proces obróbki metali, który obejmuje wytwarzanie produktów za pomocą narzędzia tokarskiego do cięcia lub kształtowania przedmiotu obrabianego poprzez obracanie go względem narzędzia skrawającego. Główną cechą toczenia jest zdolność do wytwarzania cylindrycznych kształtów i powierzchni. Ponadto toczenie może być również stosowane do tworzenia płaskich powierzchni na okrągłych przedmiotach obrabianych i odwrotnie.

  • frezowanie

Frezowanie to kolejny rodzaj obróbki skrawaniem, który wykorzystuje frezarkę do usuwania materiału z kawałka materiału podstawowego. Frezarka wykorzystuje frezy obrotowe do usuwania materiału z materiału wyjściowego w celu stworzenia płaskich powierzchni lub okrągłych kształtów o określonych średnicach i promieniach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego wybór odpowiednich kolczyków ślubnych jest tak ważny?
Dlaczego wybór odpowiednich kolczyków ślubnych jest tak ważny?
Panny młode zawsze szukają idealnych akcesoriów do noszenia w ich wielkim dniu. Kolczyki są jednym z najbardziej popularnych wyborów, a […]
Bransoletka, kolczyki, wisiorki, czyli co podkreśli styl każdej kobiety
Bransoletka, kolczyki, wisiorki, czyli co podkreśli styl każdej kobiety
Biżuteria to zdecydowanie element, którym dopełnia się strój. Czasem wręcz widać, że stylizacji czegoś brakuje, a wystarczyło by dodać wisiorek, […]
Jak zabezpieczać telefony przed uszkodzeniami?
Jak zabezpieczać telefony przed uszkodzeniami?
Zdecydowanie częściej niż jeszcze kilka lat temu można zobaczyć wśród znajomych strzaskane obudowy czy ekrany telefonów komórkowych. Niestety technologia pozwala […]