Akcesoria ułatwiające osobom niewidomym samodzielne życie.

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby niewidome mogą żyć niezależnie i być produktywnymi członkami społeczeństwa z pomocą różnych urządzeń. Oto kilka z nich:

Laska lub pies przewodnik

Laska lub pies przewodnik mogą pomóc w nawigacji po przeszkodach, a laska może również pomóc w bezpiecznym poruszaniu się. Biała laska jest ważnym elementem niezależnego podróżowania dla osób niedowidzących. Laska jest czymś więcej niż tylko laską, którą stuka się w ziemię przed sobą; jest to narzędzie, które pomaga osobom niewidomym bezpiecznie poruszać się w nieznanym otoczeniu.

Program udźwiękawiający

Jest to oprogramowanie, które odczytuje to, co pojawia się na ekranie. Może być używany do czytania e-maili, dokumentów tekstowych i stron internetowych. Program udźwiękawiający można pobrać z różnych stron internetowych i zainstalować na komputerze.

Mówiący zegarek

Jest to zegarek, który mówi do Ciebie czas po naciśnięciu przycisku na jego tarczy. Jest to świetne rozwiązanie dla osób głuchoniewidomych, które potrzebują niezawodnego sposobu na sprawdzenie godziny bez konieczności pytania kogoś innego.

Cyfrowy dyktafon

To urządzenie pozwala nagrywać informacje takie jak numery telefonów, adresy, nazwiska, wydarzenia i inne. Następnie odczytuje je z powrotem, gdy tylko jest to potrzebne. Mogą z niego korzystać zarówno osoby niedosłyszące, jak i te, które całkowicie straciły wzrok.

Drukarka brajlowska

Ta drukarka umożliwia drukowanie etykiet i dokumentów na papierze przy użyciu standardowej myszy komputerowej lub systemu poleceń klawiatury, który umożliwia wybieranie liter lub słów po kolei za pomocą dotyku lub dźwięku, jeśli są one podłączone do zewnętrznego systemu głośników za pomocą technologii Bluetooth.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Doskonałe pomysły na zabawę na podwórku
Doskonałe pomysły na zabawę na podwórku
Obecnie uważa się, że dzieci spędzają coraz więcej czasu przyklejone od ekranów swoich smartfonów i komputerów. Oczywiście łatwiej jest narzekać […]
Klawiatura membranowa i jej zastosowanie
Klawiatura membranowa i jej zastosowanie
Klawiatury membranowe składają się z wielu warstw folii, a każda z nich posiada inne właściwości i funkcje. Wszystkie są ze […]
Kasa fiskalna – do czego służy?
Kasa fiskalna – do czego służy?
Kasa fiskalna to urządzenie, które jest wykorzystywane przez firmę do przyjmowania i przetwarzania płatności za towary i usługi. Kasa fiskalna […]