Akcesoria ułatwiające osobom niewidomym samodzielne życie.

Życie i styl

Osoby niewidome mogą żyć niezależnie i być produktywnymi członkami społeczeństwa z pomocą różnych urządzeń. Oto kilka z nich:

Laska lub pies przewodnik

Laska lub pies przewodnik mogą pomóc w nawigacji po przeszkodach, a laska może również pomóc w bezpiecznym poruszaniu się. Biała laska jest ważnym elementem niezależnego podróżowania dla osób niedowidzących. Laska jest czymś więcej niż tylko laską, którą stuka się w ziemię przed sobą; jest to narzędzie, które pomaga osobom niewidomym bezpiecznie poruszać się w nieznanym otoczeniu.

Program udźwiękawiający

Jest to oprogramowanie, które odczytuje to, co pojawia się na ekranie. Może być używany do czytania e-maili, dokumentów tekstowych i stron internetowych. Program udźwiękawiający można pobrać z różnych stron internetowych i zainstalować na komputerze.

Mówiący zegarek

Jest to zegarek, który mówi do Ciebie czas po naciśnięciu przycisku na jego tarczy. Jest to świetne rozwiązanie dla osób głuchoniewidomych, które potrzebują niezawodnego sposobu na sprawdzenie godziny bez konieczności pytania kogoś innego.

Cyfrowy dyktafon

To urządzenie pozwala nagrywać informacje takie jak numery telefonów, adresy, nazwiska, wydarzenia i inne. Następnie odczytuje je z powrotem, gdy tylko jest to potrzebne. Mogą z niego korzystać zarówno osoby niedosłyszące, jak i te, które całkowicie straciły wzrok.

Drukarka brajlowska

Ta drukarka umożliwia drukowanie etykiet i dokumentów na papierze przy użyciu standardowej myszy komputerowej lub systemu poleceń klawiatury, który umożliwia wybieranie liter lub słów po kolei za pomocą dotyku lub dźwięku, jeśli są one podłączone do zewnętrznego systemu głośników za pomocą technologii Bluetooth.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 3 =

Życie i styl
Czerwona torebka – klasyka gatunku

Romantyczna randka, spotkanie ze znajomymi w ulubionej restauracji, albo impreza okolicznościowa w gronie rodzinnym to doskonałe okazje na to, by …

Życie i styl
Jakie przekąski na imprezę kupić?

Jeśli organizujesz przyjęcie, chcesz mieć pewność, że Twoi goście dobrze się bawią. Przekąski są doskonałym sposobem na osiągnięcie tego celu, …