Wybór drabiny do prac domowych

Branża budowlana

W każdym domu prowadzone są od czasu do czasu różne prace na wysokości – najczęściej w zakresie naprawy lub remontu. Z tego względu konieczne jest posiadanie poręcznej i bezpiecznej w użytkowaniu drabiny. Niestety wybór konkretnego modelu nie jest prostym zadaniem, ponieważ na rynku są dostępne rozmaite konstrukcje. Z pewnością godna polecenia jest uniwersalna drabina 2 elementowa wykonana z aluminium, która charakteryzuje się zaskakującą lekkością oraz łatwością w przechowywaniu. 

Wszystko zależy od charakteru czynności

Wspomniana we wstępie drabina składająca się z dwóch elementów jest typową konstrukcją rozstawno-przystawną. Posiada zazwyczaj po siedem ryflowanych szczebli z każdej strony i mierzy maksymalnie 3,1 m po rozłożeniu. Idealnie nadaje się choćby do wkręcania żarówek, malowania ścian w stosunkowo niewysokich pomieszczeniach czy wieszania ozdób ściennych. Dla zwiększenia bezpieczeństwa użytkownika zastosowano tutaj podkładki antypoślizgowe oraz specjalny stabilizator. Z kolei do wykonywania bardziej zaawansowanych prac lepszym wyborem będzie zdecydowanie aluminiowy model 3-elementowy z funkcją rozstawiania na schodach. 

Decydując się na jego zakup, zwróćmy szczególną uwagę na wysokość roboczą (tzw. zasięg), kąt oparcia i grubość szczebli. Wszystkie te elementy muszą być oczywiście idealnie dobrane pod kątem rodzaju wykonywanych czynności. Opisaną powyżej drabinę znajdziemy m.in. na https://alusystems.pl/drabiny-aluminiowe-3-elementowe.html. Jeśli natomiast zależy nam na optymalnie stabilnej i wyjątkowo estetycznej konstrukcji, to możemy postawić na wersję drewnianą, która dodatkowo nie przewodzi prądu. Dla wielu osób jej wadą jest jednak spory ciężar utrudniający przenoszenie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × trzy =

Branża budowlana
Jak zamontować urządzenie hydrauliczne?

Sprawnie działająca instalacja Aby rozprowadzić wodę po domu czy mieszkaniu, niezbędne jest podłączenie budynku do instalacji hydraulicznej. Niektórzy śmiałkowie decydują …

Branża budowlana
Pręty ciągnione – jakie jest ich zastosowanie?

W branży budowlanej powszechnie wykorzystywane są pręty ciągnione. Wykonuje się je w procesie obróbki cieplnej polegającej na przeciągnięciu materiału przez …