Wszystko co musisz wiedzieć o izolacji podłogi

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podłoga jest jednym z obszarów w Twoim domu, na który mogą mieć bezpośredni wpływ wahania temperatury. Być może słyszałeś termin „mostek termiczny”, który odnosi się do tego, jak ciepło lub zimno może przemieszczać się przez strukturę i wpływać na obszar, który powinien być chroniony. W większości domów oznacza to poddasze, ale obejmuje również piwnicę i wszelkie inne obszary, które nie są dobrze zaizolowane.

Materiały do izolacji podłóg

Aby utrzymać dom w komfortowej temperaturze, należy zaizolować podłogi materiałami, które zapobiegają utracie i zyskaniu ciepła. Najlepsza izolacja dla podłóg występuje w dwóch głównych formach: sztywne płyty piankowe lub luźne włókna z włókna szklanego lub celulozy. Materiały te są powszechnie stosowane na poddaszach i ścianach, ale mogą być również stosowane bezpośrednio na podkładach podłogowych dla dodatkowej ochrony przed przeciekami powietrza i przeciągami dochodzącymi z dołu. Możesz je kupić na stronie: https://thermowhite.info/izolacja-podlogi/.

Główne rodzaje izolacji podłogowej obejmują:

  • Izolacja piankowa: Izolatory piankowe są wykonane z poliuretanu lub polistyrenu, które są dwoma różnymi rodzajami tworzyw sztucznych, które są wstrzykiwane do ścian i podłóg, aby zapobiec utracie ciepła.
  • Izolatory z włókna szklanego: Izolatory z włókna szklanego mogą być stosowane jako alternatywa dla izolatorów piankowych. Działają one jako bariera między temperaturą zewnętrzną a temperaturą wewnętrzną, ale nie zapewniają najwyższej izolacji w porównaniu z innymi materiałami.
  • Izolatory celulozowe: Celuloza jest wykonana z przetworzonej gazety i może być wdmuchiwana w ściany lub podłogi w celach izolacyjnych. Działa ona jako bariera parowa, która zapobiega przedostawaniu się wilgoci do wnętrza domu lub budynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Remontowanie obrabiarek – na czym polega?
Remontowanie obrabiarek – na czym polega?
Precyzyjna obróbka metali ma zastosowanie w wielu branżach. Co więcej, metalowe detale potrzebne są nie tylko w różnych dziedzinach przemysłu, […]
Rodzaje alarmów – Czy znasz je wszystkie?
Rodzaje alarmów – Czy znasz je wszystkie?
Alarm jest to urządzenie służące do alarmowania. Ostrzega głośnym dźwiękiem o czymś niebezpiecznym, np. o pożarze lub włamaniu. Jeśli chcesz […]
Filtry wstępne – czym  są i jak działają?
Filtry wstępne – czym są i jak działają?
W układach wentylacyjnych nawiewnych, nawiewno-wywiewnych oraz tych z rekuperacją, montowanych jest kilka rodzajów filtrów. W dzisiejszym poradniku dowiemy się czym […]