Wanna czy prysznic – co wybrać? Zalety i wady

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wanna czy prysznic? To pytanie, które zadaje sobie każdy przed remontem łazienki. Komfort wanny i wygoda prysznica to zupełnie różne dwa światy, co więc wybrać?

Między komfortem a rozwiązaniem praktycznym

Łazienka jest często naszym sanktuarium i ważne jest, aby znaleźć właściwą równowagę pomiędzy komfortem i wygodą przy wyborze armatury do niej.

Wanny są świetne do zanurzenia się w ciepłej wodzie po dniu pracy, ale ze względu na ich duży rozmiar i głębokość, mogą zajmować dużo miejsca i wiążą się z większym poborem wody. Prysznic https://acryluks.com/ jest bardziej praktyczny niż wanna, co oznacza mniej czasu spędzonego w łazience oraz mniej zużytej wody. Prysznice nie wiążą się jednak ze specjalnym relaksem. Robimy to szybko, wręcz z przyzwyczajenia, mija chwila i tyle z tego. Wanna to strefa relaksu i w historii wielokrotnie uznawana była za przedmiot luksusowy.

Jaka jest Twoja wizyta w łazience doskonała?

Być może pracujesz w domu i w nieregularnych godzinach, może musisz się kimś opiekować, lub musisz mieć miejsce do praktycznego i bezpiecznego mycia dziecka. Wiele pomniejszych czynników tak naprawdę definiuje Twoje preferencje, choć może nie zdawać sobie z tego sprawy.

Warto dążyć do kompromisu, niektórzy mają nawet i jedno i drugie, choć to rozwiązanie kosztowne. W naszej opinii, mówiąc szczerze, wanny przynoszą więcej korzyści, choć mogłoby się wydawać, że prysznic jest bardziej opłacalny. Nie każdy poradzi sobie pod prysznicem, zwłaszcza osoby starsze, gdyż wiek nas nie oszczędza. Niemowlęcia również nie umyjemy pod prysznicem lub będziemy się głowić i troić jak tego dokonać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego gryzonie to dobry pomysł, jako zwierzątko domowe dla Twojego dziecka?
Dlaczego gryzonie to dobry pomysł, jako zwierzątko domowe dla Twojego dziecka?
Gryzonie są wspaniałym zwierzątkiem domowym dla dzieci. Są małe, łatwe w opiece i wymagają bardzo mało miejsca. Dziecko może również […]
Jakie przyrządy pomogą wzmocnić kondycję?
Jakie przyrządy pomogą wzmocnić kondycję?
Po zimie nasz organizm może być w nie najlepszej formie. Chłodna aura nie sprzyja spacerom, dlatego mięśnie mogły się zastać. […]
Jak można wesprzeć schronisko?
Jak można wesprzeć schronisko?
Nie każdy może pozwolić sobie na adopcję zwierzaka ze schroniska, ale może wspomóc jego działanie na wiele innych sposobów. Jednym […]