Pellet – co to jest i do czego służy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Pellety to najbardziej rozpowszechniony rodzaj paliwa drzewnego. Produkowane są z pni drzew, które zostały zmielone na drobny proszek, zmieszane z wodą i sprasowane w duże brykiety lub bloki.

Powstały w ten sposób granulat jest wielkości piłki golfowej i może być układany w pojemnikach do łatwego przechowywania i transportu. Kiedy nadejdzie czas, aby użyć ich w domu, wystarczy otworzyć torbę i umieścić je w koszu urządzenia, gdzie zostaną spalone w ciągu zaledwie kilku sekund! To takie szybkie i łatwe!

Jakie ma zalety?

Pellety są łatwe do przechowywania, transportu i stosowania w domu. Są również bardzo wydajne, ponieważ spalają się w wysokiej temperaturze, nie wytwarzając prawie żadnego dymu ani popiołu.

Mogą być stosowane jako zamiennik paliw ropopochodnych, takich jak węgiel czy gaz. Główną zaletą pelletu jest to, że spala się on bardzo wydajnie, a dodatkowo wiele atutów w stosunku do tych tradycyjnych paliw: emitują mniej CO2, a ich spalanie powoduje powstawanie mniejszej ilości popiołu niż spalanie paliw kopalnych.

Pellety są również łatwe w przechowywaniu, transporcie i użytkowaniu. Dzięki temu są idealnym paliwem alternatywnym dla domów i firm.

Jeśli szukasz odpowiedniego produktu, to pellet Ełk, jest miastem, w którym znajdziesz ich bardzo wiele.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dziewczęce modele sukni ślubnych
Dziewczęce modele sukni ślubnych
Suknia ślubna ma podkreślić kobiecy, dziewczęcy wygląd każdej z nas. Przez lata trendy zmieniały się jak w kalejdoskopie, a panie […]
Zbrojenia budowlane – w jakim celu się je wykonuje?
Zbrojenia budowlane – w jakim celu się je wykonuje?
Podstawowym materiałem konstrukcyjnym wykorzystywanym przy wznoszeniu obiektów mieszkalnych i użytkowych jest beton. Niestety niezbyt dobrze znosi on nadmierne obciążenia, dlatego […]
Jakie zalety ma picie kawy?
Jakie zalety ma picie kawy?
Kawa stała się nieodzowną częścią naszego życia. Kawa jest jednym z najczęściej spożywanych napojów na świecie i jest spożywana od […]