Pellet – co to jest i do czego służy?

Wszystko wokół domu

Co to jest?

Pellety to najbardziej rozpowszechniony rodzaj paliwa drzewnego. Produkowane są z pni drzew, które zostały zmielone na drobny proszek, zmieszane z wodą i sprasowane w duże brykiety lub bloki.

Powstały w ten sposób granulat jest wielkości piłki golfowej i może być układany w pojemnikach do łatwego przechowywania i transportu. Kiedy nadejdzie czas, aby użyć ich w domu, wystarczy otworzyć torbę i umieścić je w koszu urządzenia, gdzie zostaną spalone w ciągu zaledwie kilku sekund! To takie szybkie i łatwe!

Jakie ma zalety?

Pellety są łatwe do przechowywania, transportu i stosowania w domu. Są również bardzo wydajne, ponieważ spalają się w wysokiej temperaturze, nie wytwarzając prawie żadnego dymu ani popiołu.

Mogą być stosowane jako zamiennik paliw ropopochodnych, takich jak węgiel czy gaz. Główną zaletą pelletu jest to, że spala się on bardzo wydajnie, a dodatkowo wiele atutów w stosunku do tych tradycyjnych paliw: emitują mniej CO2, a ich spalanie powoduje powstawanie mniejszej ilości popiołu niż spalanie paliw kopalnych.

Pellety są również łatwe w przechowywaniu, transporcie i użytkowaniu. Dzięki temu są idealnym paliwem alternatywnym dla domów i firm.

Jeśli szukasz odpowiedniego produktu, to pellet Ełk, jest miastem, w którym znajdziesz ich bardzo wiele.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 10 =

Wszystko wokół domu
Akcesoria do kuchni – co potrzebujesz?

Kuchnia jest ważnym pomieszczeniem w domu. To nie tylko miejsce, w którym gotujesz, ale także miejsce, w którym spędzasz dużo …

Wszystko wokół domu
Jaki kolor mozaiki do łazienki wybrać?

Istnieje wiele różnych kolorów mozaiki, z których można wybierać. Każdy kolor ma swoje unikalne cechy i korzyści, więc ważne jest, …