Pellet – co to jest i do czego służy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Pellety to najbardziej rozpowszechniony rodzaj paliwa drzewnego. Produkowane są z pni drzew, które zostały zmielone na drobny proszek, zmieszane z wodą i sprasowane w duże brykiety lub bloki.

Powstały w ten sposób granulat jest wielkości piłki golfowej i może być układany w pojemnikach do łatwego przechowywania i transportu. Kiedy nadejdzie czas, aby użyć ich w domu, wystarczy otworzyć torbę i umieścić je w koszu urządzenia, gdzie zostaną spalone w ciągu zaledwie kilku sekund! To takie szybkie i łatwe!

Jakie ma zalety?

Pellety są łatwe do przechowywania, transportu i stosowania w domu. Są również bardzo wydajne, ponieważ spalają się w wysokiej temperaturze, nie wytwarzając prawie żadnego dymu ani popiołu.

Mogą być stosowane jako zamiennik paliw ropopochodnych, takich jak węgiel czy gaz. Główną zaletą pelletu jest to, że spala się on bardzo wydajnie, a dodatkowo wiele atutów w stosunku do tych tradycyjnych paliw: emitują mniej CO2, a ich spalanie powoduje powstawanie mniejszej ilości popiołu niż spalanie paliw kopalnych.

Pellety są również łatwe w przechowywaniu, transporcie i użytkowaniu. Dzięki temu są idealnym paliwem alternatywnym dla domów i firm.

Jeśli szukasz odpowiedniego produktu, to pellet Ełk, jest miastem, w którym znajdziesz ich bardzo wiele.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Bramka VoIP – pośrednik między telefonem, a routerem
Bramka VoIP – pośrednik między telefonem, a routerem
Nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne oferują wiele innowacyjnych funkcji, a przy tym korzyści. Nie tylko oszczędzają nasz cenny czas, ale również pieniądze. […]
Jak się pozbyć cellulitu?
Jak się pozbyć cellulitu?
Cellulit to przypadłość, z którą zmaga się nawet 95% kobiet po 25. rok życia. Powodem występowania powyższego bardzo często jest […]
Czym się zajmuje protetyk i jak przebiega wizyta?
Czym się zajmuje protetyk i jak przebiega wizyta?
Proteza zębowa to idealne rozwiązanie problemu ubytków w jamie ustnej. Choroby, czy wypadki mogą skutecznie zniszczyć uzębienie, co przekłada się […]