Pellet – co to jest i do czego służy?

Wszystko wokół domu

Co to jest?

Pellety to najbardziej rozpowszechniony rodzaj paliwa drzewnego. Produkowane są z pni drzew, które zostały zmielone na drobny proszek, zmieszane z wodą i sprasowane w duże brykiety lub bloki.

Powstały w ten sposób granulat jest wielkości piłki golfowej i może być układany w pojemnikach do łatwego przechowywania i transportu. Kiedy nadejdzie czas, aby użyć ich w domu, wystarczy otworzyć torbę i umieścić je w koszu urządzenia, gdzie zostaną spalone w ciągu zaledwie kilku sekund! To takie szybkie i łatwe!

Jakie ma zalety?

Pellety są łatwe do przechowywania, transportu i stosowania w domu. Są również bardzo wydajne, ponieważ spalają się w wysokiej temperaturze, nie wytwarzając prawie żadnego dymu ani popiołu.

Mogą być stosowane jako zamiennik paliw ropopochodnych, takich jak węgiel czy gaz. Główną zaletą pelletu jest to, że spala się on bardzo wydajnie, a dodatkowo wiele atutów w stosunku do tych tradycyjnych paliw: emitują mniej CO2, a ich spalanie powoduje powstawanie mniejszej ilości popiołu niż spalanie paliw kopalnych.

Pellety są również łatwe w przechowywaniu, transporcie i użytkowaniu. Dzięki temu są idealnym paliwem alternatywnym dla domów i firm.

Jeśli szukasz odpowiedniego produktu, to pellet Ełk, jest miastem, w którym znajdziesz ich bardzo wiele.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + dziesięć =

Wszystko wokół domu
Płytki w łazienkach – jak wybrać odpowiednie?

Płytki w łazienkach to świetny sposób na stworzenie ciekawych wzorów. Mogą być użyte na podłodze, ścianach, a nawet na suficie. …

Wszystko wokół domu
Flower box na komunię – jakie kwiaty wybrać?

Kwiaty i aranżacje komunijne są szczególnym prezentem dla osoby przyjmującej sakrament, ale powinny być również na tyle piękne, aby wzbogacić …