Jakie samochody są złomowane?

Życie i styl

Każdy samochód, nawet jeśli dziś jest w bardzo dobrym stanie, trafi kiedyś prawdopodobnie na złom. Właściciele aut będących w złym stanie technicznym lub rozbitych starają się jak najbardziej odwlec ten moment. Złomowanie pojazdu kojarzy im się z możliwością otrzymania za niego bardzo niskiej ceny. Niewspółmiernie niskiej choćby do wartości możliwych do odrębnej sprzedaży poszczególnych jego części. Częściowo jest to prawda.

Wiele złomowisk i skupów zajmujących się złomowaniem aut faktycznie oferuje za złomowane pojazdy bardzo niewielkie kwoty. Powoli jednak ulega to zmianie. Niektóre firmy zaczynają do tej kwestii podchodzić indywidualnie. Każdy złomowany samochód jest indywidualnie wyceniany przed zezłomowaniem i Klient otrzymuje za niego taką właśnie odrębnie ustaloną cenę. Jest to kwota wyraźnie wyższa od tej możliwej do uzyskania przy „standardowym złomowaniu”. Przykładem firmy świadczącej takie właśnie usługi jest Auto Kurek.

Kiedy już nic się nie da zrobić.

Gdy Twój samochód już ewidentnie na nadaje się do dalszej jazdy, warto nie odwlekać sztucznie momentu jego zezłomowania. Dzięki temu możemy ze spokojną głową zabrać się za poszukiwania jego zastępcy. Uzyskujemy znaczącą dodatkową kwotę na zakup nowego auta i zwalniamy dla niego miejsce na podjeździe bądź w garażu. Złomowanie samochodów jest po prostu w niektórych przypadkach jedynym wyjściem. Należy mu poddać auta całkowicie rozbite lub uszkodzone, których przywrócenie do sprawności wiązałoby się z niewspółmiernie dużym wydatkiem albo byłoby niemożliwe.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 4 =

Życie i styl
Jaka lampa najlepiej sprawdzi się w sypialni?

Sypialnia to miejsce, w którym możesz się zrelaksować i odprężyć po długim dniu. To także miejsce, w którym spędzasz część …

Życie i styl
Czerwona torebka – klasyka gatunku

Romantyczna randka, spotkanie ze znajomymi w ulubionej restauracji, albo impreza okolicznościowa w gronie rodzinnym to doskonałe okazje na to, by …