Jakie badania wchodzą w skład badania wzroku?

Życie i styl

Badanie oczu jest bardzo ważną częścią regularnej opieki zdrowotnej. Jest to sposób, w jaki lekarz może sprawdzić, czy nie ma problemów, zdiagnozować schorzenia i dowiedzieć się, czy jesteś w grupie ryzyka wystąpienia pewnych chorób. 

Poniżej znajduje się lista niektórych z najczęstszych testów i co mierzą:

Badanie ostrości wzroku 

Jest to prawdopodobnie najbardziej znany test, w którym widzisz wykres z literami i cyframi, a lekarz prosi Cię o przeczytanie tego, co możesz. Badanie to mierzy, jak dobrze Twoje oczy mogą skupić się na obiektach znajdujących się w różnych odległościach.

Test widzenia kolorów 

W przypadku tego testu lekarz pokaże Ci serię kolorowych kropek lub kształtów i zapyta Cię, które z nich mają różne odcienie lub kolory. Wyniki pomagają określić, czy problemy z widzeniem kolorów mogą być przyczyną pewnych trudności z czytaniem lub rozpoznawaniem kolorów.

Badanie oftalmoskopowe 

Lekarz używa instrumentu zwanego oftalmoskopem, aby zajrzeć do wnętrza oka w poszukiwaniu oznak choroby lub nieprawidłowości. Badanie to może być również określane jako badanie „okulomotoryczne”, ponieważ polega ono na sprawdzeniu, jak dobrze oczy poruszają się podczas skupiania wzroku na obiektach znajdujących się blisko i daleko.

Badanie siatkówki 

Lekarz używa specjalnych przyrządów do obejrzenia siatkówki (warstwy wrażliwej na światło z tyłu oka). Problem z siatkówką może spowodować ślepotę, jeśli nie zostanie szybko wyleczony za pomocą operacji laserowej lub innych metod leczenia, takich jak leki.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://medicenter.pl/.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + 15 =

Życie i styl
Czerwona torebka – klasyka gatunku

Romantyczna randka, spotkanie ze znajomymi w ulubionej restauracji, albo impreza okolicznościowa w gronie rodzinnym to doskonałe okazje na to, by …

Życie i styl
Jakie przekąski na imprezę kupić?

Jeśli organizujesz przyjęcie, chcesz mieć pewność, że Twoi goście dobrze się bawią. Przekąski są doskonałym sposobem na osiągnięcie tego celu, …