Jak wyciszyć drzwi?

Wszystko wokół domu

Jednym z podstawowych warunków wysokiego poziomu komfortu we własnym domu jest prawidłowe zamontowanie drzwi wejściowych. W tym przypadku warto zadbać przede wszystkim o ich odpowiednie, maksymalne wyciszenie. W przeciwnym razie nieprzyjemne hałasy z ulicy będą z pewnością przedostawały się do wnętrza, zakłócając sen czy wykonywanie ważnych czynności. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jakie są obecnie najbardziej skuteczne metody na optymalną izolację domowych drzwi.

Pianka to strzał w dziesiątkę

Najprostszym sposobem na wyciszenie drzwi wejściowych do mieszkania jest wykonanie specjalnej tapicerki z pianki poliuretanowej, pokrytej z zewnątrz estetyczną skórą ekologiczną. Ogranicza ona nie tylko przedostawanie się do wnętrza niepożądanych odgłosów, ale również stanowi wydajne ocieplenie całej konstrukcji, co przyczynia się bezpośrednio do braku problemu z utratą ciepłego powietrza w sezonie zimowym (gwarancja niższych rachunków za ogrzewanie).

Można ponadto zdecydować się na drewnopodobne panele akustyczne o dekoracyjnym charakterze. Nie dość, że prezentują się one wyjątkowo atrakcyjnie, wzbogacając tym samym aranżację mieszkania, to dodatkowo charakteryzują się ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Pozostałe efektywne sposoby na wyciszanie drzwi to m.in. zastosowanie gotowych mat przeznaczonych do przyklejenia bezpośrednio na skrzydło, zamontowanie tapety akustycznej pochłaniającej dźwięki, precyzyjne uszczelnienie całej ościeżnicy i progu oraz powieszenie ozdobnej kotary (to ostatnie rozwiązanie sprawdzi się jednak wyłącznie od wiosny do jesieni).

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 8 =

Wszystko wokół domu
Akcesoria do kuchni – co potrzebujesz?

Kuchnia jest ważnym pomieszczeniem w domu. To nie tylko miejsce, w którym gotujesz, ale także miejsce, w którym spędzasz dużo …

Wszystko wokół domu
Jaki kolor mozaiki do łazienki wybrać?

Istnieje wiele różnych kolorów mozaiki, z których można wybierać. Każdy kolor ma swoje unikalne cechy i korzyści, więc ważne jest, …