Elektryczne rozwiązania dla branży przemysłowej

Technologie

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie we współczesnym świecie bez telefonu komórkowego. Narzędzia te służą nie tylko do wykonywania rozmów telefonicznych, ale zastępują szereg urządzeń elektronicznych, bardzo pomocnych i przydatnych w życiu codziennym. Wprowadzanie kolejnych usprawnień zwiększa funkcjonalność popularnych komórek. Jednym z usprawnień, które pojawiły się w ostatnim czasie, jest moduł NFC, który posiada kilka interesujących zastosowań.

Co daje NFC?

NFC (Near Field Communication) to narzędzie umożliwiające komunikację na krótką odległość (do 20 cm) przy wysokiej częstotliwości. Rozwiązanie to znajduje zastosowanie m.in. w telefonii komórkowej, zapewniając możliwość szybkiego sparowania dwóch urządzeń. Należy jednak pamiętać, że NFC to technologia zbliżeniowa, która – wbrew powszechnym opiniom – nie służy do przesyłania plików, w tym celu wykorzystywany jest Bluetooth. Komunikacja NFC znajduje zastosowanie podczas transakcji płatniczych dokonywanych telefonem (oczywiście po uprzedniej konfiguracji w aplikacji bankowej), ponadto pozwala na wymianę plików między urządzeniami oraz odbieranie informacji od tagów NFC.

Przekaźniki przemysłowe i ich funkcja

Narzędziem, które otwiera i zamyka przewód elektryczny, dając możliwość kontrolowania i moderowania innych urządzeń znajdujących się w układzie sterowania, są przekaźniki przemysłowe. Na https://hazbi.com/pl/c/Przekazniki-elektromagnetyczne-przemyslowe/2222177 znaleźć wiele przydatnych informacji dotyczących wspomnianych urządzeń. Rozwiązania te znajdują szerokie zastosowanie w automatyce przemysłowej, wpływając na pracę wielu sprzętów i urządzeń. Przekaźniki przemysłowe zapewniają również optymalną ochronę przed zwarciem, błędem w łączeniu lub przepięciem.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 5 =

Technologie
Co można nazwać paliwem alternatywnym?

W różnych gałęziach przemysłu potrzebne są wyspecjalizowane rozwiązania. Takie, które będą dostosowane do specyfiki pracy i kolejnych planów rozwojowych firmy. …

Technologie
Cięcie laserowe – w jakich szczególnie sytuacjach może się ono przydać

Współcześnie jedną z najchętniej stosowanych metod obróbki termicznej w szeroko rozumianym przemyśle jest cięcie laserowe. Umożliwia ono niezwykle dokładne rozdzielanie …