Czym zasłonić drzwi balkonowe?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie balkonu w domu lub mieszkaniu stanowi znaczne udogodnienie, pozwalając cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu bez wychodzenia z domu. Często jednak podczas mieszkania w bloku lub w kamienicy możemy mieć problem ze znajdującym się naprzeciwko budynkiem. Sąsiedzi z drugiej strony ulicy mogą bez problemu dojrzeć co się aktualnie dzieje w naszym mieszkaniu. Taka sytuacja nie zdarza się oczywiście zawsze, jednak sam fakt, że ktoś może zajrzeć do środka naszego domostwa, sprawia, że czujemy się niekomfortowo, a taki stan rzeczy poważnie godzi w nasze poczucie prywatności – które w przypadku własnego mieszkania jest niesamowicie ważne. Czym zatem można skutecznie zasłonić drzwi balkonowe? Jak się okazuje, zadanie wcale nie jest takie proste. Pośród niezliczonej ilości możliwości naprawdę trudno jest wybrać taką opcję, która pozwoli na zaspokojenie wszystkich potrzeb związanych z zakryciem okien i drzwi balkonowych. Przy wyborze najlepszego rozwiązania bierzemy pod uwagę naprawdę wiele czynników, nie wszystkie są jednak tak samo istotne. Zastanówmy się więc, co jest najistotniejsze jeśli chodzi o wybór odpowiedniej zasłony dla naszego balkonu. Jakie cechy produktu powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze?

Skuteczność i funkcjonalność.

O ile same drzwi można zasłonić w zasadzie wszystkim, to równie istotną kwestią jest funkcjonalność. Nie każdy sposób na zasłonienie drzwi balkonowych będzie praktyczny. Przykładowo żaluzje zasłonią oczywiście wnętrze pomieszczenia przez wzrokiem innych ludzi, jednak jeśli będziemy chcieli wpuścić do środka trochę światła będziemy zmuszeni do niewygodnego i mozolnego przekręcania odpowiednich sznureczków. Oczywiście nie we wszystkich typach żaluzji tak jest – ale ten proces nigdy nie należy do zbyt szybkich. Na drzwi raczej ciężko zamontować jest firanki lub zasłony, więc tego pomysłu nie będziemy rozpatrywać.

Doskonałym rozwiązaniem na problem widoczności naszego mieszkania dla innych mogą być rolety na drzwi balkonowe. Same rolety w dużej mierze zdominowały już sposób na uzupełnienie okna. Wariantów jest naprawdę wiele – od klasycznych rolet, rzez rolety dzień-noc aż po rolety makarony. Opcji nie brakuje także pod kątem rolet na drzwi balkonowe, które więc powinniśmy wybrać, aby spełniły swoje zadanie i były przy okazji wygodne w użyciu?

Na samym początku możemy wyeliminować typ paskowany – drzwi balkonowe są zazwyczaj zbyt wąskie, aby rozważać zamontowanie ich. Nieco lepszą opcją wydaje się rozwiązanie dzień-noc, jednak tutaj pojawia się podobny problem, co w przypadku niektórych żaluzji. Mianowicie ilość światła, które jesteśmy w stanie wpuścić do środka jest mocno ograniczona, zatem w znacznym stopniu cierpi tutaj funkcjonalność. Pozostają w zasadzie dwa popularne rozwiązania – jednym z nich są rolety klasyczne, proste. Rozwiązanie to sprawdzi się w zasadzie w każdym typie pomieszczenia i przy każdym wymiarze okien czy drzwi balkonowych – ponadto takie rolety dają możliwość całkowitego zaciemnienia pomieszczenia lub w zależności od potrzeb częściowe, lub całkowite jego odsłonięcie. Rozwiązanie to jest bardzo popularne, jednak jeśli chodzi o sam element wystroju wnętrza, nie są zbyt interesujące. Jeśli szukamy nieco ciekawszych wrażeń estetycznych powinniśmy rozważyć zakup rolet plisowanych – inaczej nazywanych także plisami okiennymi.

Rolety plisowane łączą w sobie wszystkie funkcjonalne elementy prostych rolet, a przy okazji stanowią urozmaicenie wnętrza. Jeśli nigdy nie spotkaliśmy się z tego typ roletami, możemy zapoznać się z ich wyglądem oraz zasadą działania na przykład tutaj: https://rolety24.net/plisy. Mimo że ich konstrukcja nie jest zbyt skomplikowana, to specyficzne wykonanie stwarza naprawdę ciekawy efekt estetyczny. Ponadto — samo rozwiązanie ani trochę nie jest inwazyjnie, co czyni plisy naprawdę uniwersalnym sposobem na zasłonięcie wnętrza naszego pomieszczenia przed wszelkimi spojrzeniami z zewnątrz.

W ramach ciekawostki dodać można, że istnieją żaluzje, które działają na bardzo podobnej zasadzie co rolety plisowane, z tym że są one wykonane z metalu lub tworzywa pozorującego metal. Coś takiego sprawdzi się zdecydowanie, jeśli nasze wnętrze jest zrealizowane z przewagą neutralnych i chłodnych barw, ponieważ żaluzje tego typu nadają dosyć surowy charakter pomieszczeniu, w którym się znajdują. Jeśli zaś chodzi o funkcjonalność, to w zasadzie nie różnią się niczym od rolet – poza tym, że raczej będą odbijać promienie słońca, zamiast je pochłaniać. Nam, gdy jesteśmy w środku, nie robi to większej różnicy. Jednak latem nasi sąsiedzi mogą mieć w związku z tym pewne obiekcje. Warto więc mimo wszystko rozważyć zastosowanie rozwiązania, które będzie odpowiedzią na nasze potrzeby, a jednocześnie nie będzie ingerować w mniej lub bardziej bezpośredni sposób w przestrzeń dookoła nas. Koniec końców mieszkanie w kamienicy lub w bloku w znacznym stopniu opiera się na tworzeniu wspólnoty, komunikacji, a także wzajemnym zrozumieniu własnych potrzeb, opinii i poglądów na wielu poziomach codziennego funkcjonowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Bramka VoIP – pośrednik między telefonem, a routerem
Bramka VoIP – pośrednik między telefonem, a routerem
Nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne oferują wiele innowacyjnych funkcji, a przy tym korzyści. Nie tylko oszczędzają nasz cenny czas, ale również pieniądze. […]
Czym się kierować przy wyborze wymarzonej sukni ślubnej?
Czym się kierować przy wyborze wymarzonej sukni ślubnej?
Wymarzona suknia ślubna to kreacja, którą wyobrażamy sobie jeszcze jako małe dziewczynki. Ten obraz zmienia się pewnie z upływem kolejnych […]
W jaki rodzaj promocji warto zainwestować?
W jaki rodzaj promocji warto zainwestować?
Marketing jest ważną częścią każdego biznesu, ale może być trudno określić, gdzie wydać swój budżet. Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych taktyk […]