Co warto zobaczyć na Islandii?

Czas wolny

Jeżeli fascynuje nas surowość krajobrazu, unikatowość lokalnej flory i fauny oraz wszechobecne ślady działalności sejsmicznej, objawiającej się poprzez gejzery i aktywne wulkany to powinniśmy udać się na Islandię. Ten niewielki kraj, ze względu na swoje niezwykłe dziedzictwo przyrodnicze, przyciąga tysiące turystów z całego świata.

Dziedzictwo przyrodnicze

Islandia dzięki swojej aktywności sejsmicznej, unikatowemu położeniu oraz okalającemu wyspę ciepłemu prądowi morskiemu Golfsztrom odznacza się wspaniałymi walorami przyrodniczymi, z którymi zapoznać się powinien każdy miłośnik przyrody. Wspaniałe góry, lodowce, gejzery, gorące źródła oraz spektakularne zorze polarne to tylko część atrakcji, z jakimi możemy mieć styczność na Islandii. Jakie więc miejsca warto obejrzeć w pobliżu Reykjaviku?

Stori Geysir oraz Strokkur

To tylko dwa z wielu obecnych na wyspie gejzerów. Umiejscowione na pofałdowanej płycie pola geotermalnego zachwycają swoim pięknem. Pierwszy z nich Stori podziwiany już od blisko 600 lat wyrzuca strumień wody na kilka metrów wzwyż. Nieopodal znajduje się Strokkur, czyli największy na wyspie gejzer. Do tego, jak i wielu innych miejsc można dotrzeć na własną rękę, jednakże najbardziej komfortowym rozwiązaniem są zorganizowane przez biura podróży wycieczki grupowe. Jedną z nich można sprawdzić na https://www.apetytnaswiat.pl/.

Hveragerði

Niezależnie, od jaki tego plan posiada wycieczka Islandia oferuje coś unikatowego w każdym swoim zakątku. Jednym z ciekawszych miejsc są tropikalne ogrody, stworzone przez Islandczyków. Wykorzystując energię pobliskich pół geotermalnych, mieszkańcy w szklarniach stworzyli niezwykłe uprawy egzotycznych roślin, czy też drzew owocowych.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 4 =