Okna w kuchni – jakie firany się sprawdzą najlepiej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór firanki jako dekoracji okna kuchennego może przysparzać sporo trudności, zwłaszcza że na rynku jest dostępnych mnóstwo modeli tych elementów ozdobnych. Z całą pewnością złym rozwiązaniem jest zaciemnianie wnętrza ciężkimi wersjami firan, ponieważ z kuchni korzysta w ciągu dnia wielu domowników. Znacznie lepszym wyborem będą natomiast delikatne i zwiewne produkty, łączące w sobie funkcjonalność z wysoką estetyką. Wiele z nich można kupić m.in. w tym sklepie: https://tendina.pl/firanki-do-kuchni.

Pomysłowe rozwiązania dla każdego

Decydując się na zakup firanki do kuchni w pierwszej kolejności musimy sobie zadać pytanie: do czego głównie będzie nam służyć ta dekoracja? Jeśli będzie ona pełniła wyłącznie funkcję ozdobną, wówczas możemy z powodzeniem wybrać model o finezyjnym upięciu, ciekawym kolorze czy kształcie. Nieco inaczej jest w sytuacji, gdy firanka ma również spełniać funkcję praktycznej zasłony, zabezpieczającej nas przed słońcem i ciekawskim wzrokiem zza okna. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem są elementy mieszane, czyli firana + roleta albo firana + dodatkowa zasłona. Wracając jednak do meritum, w sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy następujące modele omawianych elementów dekoracyjnych:

 

  • Zazdrostka — pozioma, niewielka firanka wieszana zawsze w dolnej części okna z użyciem prętów albo karniszy teleskopowych. Pełni głównie rolę dekoracyjną.
  • Wersja z woalu — elegancka i zwiewna firanka, która nie zaciemnia okna, ale pozwala je w gustowny sposób ozdobić. Może być wykończona koronką lub gipiurą.
  • Modele panelowe — złożone z pionowych paneli montowanych do karnisza, składające się z kilku skrzydeł.
  • Modele roletowe — zazwyczaj połprzezroczyste, dzięki czemu stanowią kompromis między ładnym wyglądem a funkcjonalnością. Większość dostępnych wersji jest ozdobiona wzorami w kwiaty, motywy florystyczne albo fale.
  • Firanki metrażowe — szyte na wymiar, przeznaczone do okien o niestandardowych wymiarach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Praca na ciężarówce – wady i zalety
Praca na ciężarówce – wady i zalety
Praca na ciężarówce może być zarówno ekscytującym, jak i wymagającym zajęciem. Masz okazję podróżować, poznawać nowych ludzi i widzieć różne […]
Doradca finansowy – w czym może pomóc?
Doradca finansowy – w czym może pomóc?
Planowanie finansowe to nie tylko pieniądze. Chodzi o budowanie dobrego życia dla Ciebie, Twojej rodziny i przyjaciół. Chodzi o zapewnienie […]
Jak gadżety reklamowe działają na potencjalnych klientów?
Jak gadżety reklamowe działają na potencjalnych klientów?
Funkcji reklamy jest wiele. Generalnie jednak można je sprowadzić do kilku aspektów oddziaływania na klientów. A mianowicie przekazy reklamowe mają […]