Okna w kuchni – jakie firany się sprawdzą najlepiej?

Wszystko wokół domu

Wybór firanki jako dekoracji okna kuchennego może przysparzać sporo trudności, zwłaszcza że na rynku jest dostępnych mnóstwo modeli tych elementów ozdobnych. Z całą pewnością złym rozwiązaniem jest zaciemnianie wnętrza ciężkimi wersjami firan, ponieważ z kuchni korzysta w ciągu dnia wielu domowników. Znacznie lepszym wyborem będą natomiast delikatne i zwiewne produkty, łączące w sobie funkcjonalność z wysoką estetyką. Wiele z nich można kupić m.in. w tym sklepie: https://tendina.pl/firanki-do-kuchni.

Pomysłowe rozwiązania dla każdego

Decydując się na zakup firanki do kuchni w pierwszej kolejności musimy sobie zadać pytanie: do czego głównie będzie nam służyć ta dekoracja? Jeśli będzie ona pełniła wyłącznie funkcję ozdobną, wówczas możemy z powodzeniem wybrać model o finezyjnym upięciu, ciekawym kolorze czy kształcie. Nieco inaczej jest w sytuacji, gdy firanka ma również spełniać funkcję praktycznej zasłony, zabezpieczającej nas przed słońcem i ciekawskim wzrokiem zza okna. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem są elementy mieszane, czyli firana + roleta albo firana + dodatkowa zasłona. Wracając jednak do meritum, w sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy następujące modele omawianych elementów dekoracyjnych:

 

  • Zazdrostka — pozioma, niewielka firanka wieszana zawsze w dolnej części okna z użyciem prętów albo karniszy teleskopowych. Pełni głównie rolę dekoracyjną.
  • Wersja z woalu — elegancka i zwiewna firanka, która nie zaciemnia okna, ale pozwala je w gustowny sposób ozdobić. Może być wykończona koronką lub gipiurą.
  • Modele panelowe — złożone z pionowych paneli montowanych do karnisza, składające się z kilku skrzydeł.
  • Modele roletowe — zazwyczaj połprzezroczyste, dzięki czemu stanowią kompromis między ładnym wyglądem a funkcjonalnością. Większość dostępnych wersji jest ozdobiona wzorami w kwiaty, motywy florystyczne albo fale.
  • Firanki metrażowe — szyte na wymiar, przeznaczone do okien o niestandardowych wymiarach.
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + dwa =

Wszystko wokół domu
Aranżacja łazienki od A do Z – o jakie elementy szczególnie warto zadbać?

Aranżacja łazienki to jedno z podstawowych wyzwań, które stoi przed nowymi właścicielami mieszkania lub osobami, które planują jego remont. Konieczne …

Wszystko wokół domu
W jakich pomieszczeniach w domu, szczególnie lubią się rozprzestrzeniać insekty?

Z pewnością każdy z nas uwielbia ciepłe miesiące letnie, w których możemy cieszyć się upragnionym słońcem i wysoką temperaturą. Niestety, …

Wszystko wokół domu
Za pomocą czego stworzymy taras swoich marzeń?

Taras to element ogrodu oraz domu, dlatego powinien dobrze komponować się z naturalnym otoczeniem, ale też z elewacją budynku oraz …