Lodówka – co się w niej najczęściej psuje?

Technologie

Lodówki to nasi najlepsi przyjaciele. Utrzymują nasze jedzenie i napoje w chłodzie, pomagają nam zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za prąd i znacznie ułatwiają nam życie. Mimo to, niektóre lodówki działają dłużej niż inne. W rzeczywistości, istnieją pewne urządzenia, które po prostu nie wytrzymują. Lodówka jest jednym z nich.

Sprężarka, parownik, termostat i grzałka odszraniania. To są najczęstsze rzeczy, które psują się w lodówce. Ich wymiana jest też zazwyczaj dość tania.

Sprężarka 

Jest tym, co pompuje czynnik chłodniczy przez resztę systemu. Zazwyczaj jest napędzana silnikiem elektrycznym, który używa łopatek wentylatora przymocowanych do niego, aby rozprowadzić zimne powietrze w całej lodówce. Jeśli sprężarka jest uszkodzona, niewiele można zrobić, aby naprawić ją samodzielnie. Będziesz musiał wymienić go na nowy z lokalnego sklepu z urządzeniami lub warsztatu naprawczego.

Parownik 

Znajduje się w sekcji zamrażarki Twojej lodówki (jeśli ją masz). Jest odpowiedzialny za skraplanie pary wodnej do postaci ciekłej, aby można ją było wprowadzić z powrotem do wężownicy parownika w kanałach powietrznych Twojego domu. Jeśli ta część zawiedzie, zauważysz szron na wężownicy po otwarciu drzwi lodówki – oznacza to, że nie jest przez nią pompowana wystarczająca ilość zimnego powietrza!

Termostat 

Kontroluje ilość energii wysyłanej do sprężarki i parownika w zależności od tego, jak ciepłe jest wnętrze lodówki lub zamrażarki.

Jeśli masz problem z urządzeniem, to naprawa lodówek Poznań, jest miastem, w którym wielu specjalistów ma swoje siedziby.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − dwa =

Technologie
Gaz do klimatyzacji – co warto wiedzieć?

Układ klimatyzacji jest bardzo ważnym elementem Twojego samochodu, dlatego zawsze powinieneś dbać o jego stan. Gaz jest jednym z głównych …

Technologie
Dlaczego laser jest używany do cięcia plexi?

Proces cięcia laserowego jest bardzo dokładnym, wydajnym i opłacalnym sposobem cięcia plexi. Główne zalety cięcia laserowego to: Wysoka dokładność Cięcie …

Technologie
Maszyny budowlane – jakie występują?

Maszyny budowlane odnoszą się do szerokiej gamy maszyn używanych w budownictwie. Maszyny te są zazwyczaj ciężkie, mocne i drogie. Do …