Lodówka – co się w niej najczęściej psuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lodówki to nasi najlepsi przyjaciele. Utrzymują nasze jedzenie i napoje w chłodzie, pomagają nam zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za prąd i znacznie ułatwiają nam życie. Mimo to, niektóre lodówki działają dłużej niż inne. W rzeczywistości, istnieją pewne urządzenia, które po prostu nie wytrzymują. Lodówka jest jednym z nich.

Sprężarka, parownik, termostat i grzałka odszraniania. To są najczęstsze rzeczy, które psują się w lodówce. Ich wymiana jest też zazwyczaj dość tania.

Sprężarka 

Jest tym, co pompuje czynnik chłodniczy przez resztę systemu. Zazwyczaj jest napędzana silnikiem elektrycznym, który używa łopatek wentylatora przymocowanych do niego, aby rozprowadzić zimne powietrze w całej lodówce. Jeśli sprężarka jest uszkodzona, niewiele można zrobić, aby naprawić ją samodzielnie. Będziesz musiał wymienić go na nowy z lokalnego sklepu z urządzeniami lub warsztatu naprawczego.

Parownik 

Znajduje się w sekcji zamrażarki Twojej lodówki (jeśli ją masz). Jest odpowiedzialny za skraplanie pary wodnej do postaci ciekłej, aby można ją było wprowadzić z powrotem do wężownicy parownika w kanałach powietrznych Twojego domu. Jeśli ta część zawiedzie, zauważysz szron na wężownicy po otwarciu drzwi lodówki – oznacza to, że nie jest przez nią pompowana wystarczająca ilość zimnego powietrza!

Termostat 

Kontroluje ilość energii wysyłanej do sprężarki i parownika w zależności od tego, jak ciepłe jest wnętrze lodówki lub zamrażarki.

Jeśli masz problem z urządzeniem, to naprawa lodówek Poznań, jest miastem, w którym wielu specjalistów ma swoje siedziby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zajęcia pozalekcyjne, które przypadną do gustu naszym pociechom
Zajęcia pozalekcyjne, które przypadną do gustu naszym pociechom
Dzieci rozwijają się w bardzo szybkim tempie i z reguły prawidłowo, ale tylko jeśli ich rozwój jest odpowiednio stymulowany. W […]
Dlaczego gryzonie to dobry pomysł, jako zwierzątko domowe dla Twojego dziecka?
Dlaczego gryzonie to dobry pomysł, jako zwierzątko domowe dla Twojego dziecka?
Gryzonie są wspaniałym zwierzątkiem domowym dla dzieci. Są małe, łatwe w opiece i wymagają bardzo mało miejsca. Dziecko może również […]
Jak kawa wpływa na nasz organizm?
Jak kawa wpływa na nasz organizm?
Wpływ kawy na organizm człowieka od zawsze był kwestią sporną. Trzeba jednak przyznać, że bywa ona nieoceniona przy codziennej pracy […]