Lodówka – co się w niej najczęściej psuje?

Technologie

Lodówki to nasi najlepsi przyjaciele. Utrzymują nasze jedzenie i napoje w chłodzie, pomagają nam zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za prąd i znacznie ułatwiają nam życie. Mimo to, niektóre lodówki działają dłużej niż inne. W rzeczywistości, istnieją pewne urządzenia, które po prostu nie wytrzymują. Lodówka jest jednym z nich.

Sprężarka, parownik, termostat i grzałka odszraniania. To są najczęstsze rzeczy, które psują się w lodówce. Ich wymiana jest też zazwyczaj dość tania.

Sprężarka 

Jest tym, co pompuje czynnik chłodniczy przez resztę systemu. Zazwyczaj jest napędzana silnikiem elektrycznym, który używa łopatek wentylatora przymocowanych do niego, aby rozprowadzić zimne powietrze w całej lodówce. Jeśli sprężarka jest uszkodzona, niewiele można zrobić, aby naprawić ją samodzielnie. Będziesz musiał wymienić go na nowy z lokalnego sklepu z urządzeniami lub warsztatu naprawczego.

Parownik 

Znajduje się w sekcji zamrażarki Twojej lodówki (jeśli ją masz). Jest odpowiedzialny za skraplanie pary wodnej do postaci ciekłej, aby można ją było wprowadzić z powrotem do wężownicy parownika w kanałach powietrznych Twojego domu. Jeśli ta część zawiedzie, zauważysz szron na wężownicy po otwarciu drzwi lodówki – oznacza to, że nie jest przez nią pompowana wystarczająca ilość zimnego powietrza!

Termostat 

Kontroluje ilość energii wysyłanej do sprężarki i parownika w zależności od tego, jak ciepłe jest wnętrze lodówki lub zamrażarki.

Jeśli masz problem z urządzeniem, to naprawa lodówek Poznań, jest miastem, w którym wielu specjalistów ma swoje siedziby.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − trzy =

Technologie
Czym jest kompresor i za jakie kwestie odpowiada w samochodzie?

Kompresor to część Twojego samochodu, która jest odpowiedzialna za pompowanie powietrza w oponach. Kompresor jest bardzo ważną częścią Twojego samochodu, …

Technologie
Magazyn energii – czym jest i jak działa?

Magazynowanie energii to proces przechwytywania energii elektrycznej w celu jej późniejszego wykorzystania. Można go wykorzystać do zapewnienia ciągłych dostaw energii, …

Technologie
Obiektywy Canon – jakie mają zalety?

Obiektywy Canon są produkowane przez firmę Canon i mają wiele zalet, w tym: Idealne do Twojego aparatu Pierwszą z nich …