Lodówka – co się w niej najczęściej psuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lodówki to nasi najlepsi przyjaciele. Utrzymują nasze jedzenie i napoje w chłodzie, pomagają nam zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za prąd i znacznie ułatwiają nam życie. Mimo to, niektóre lodówki działają dłużej niż inne. W rzeczywistości, istnieją pewne urządzenia, które po prostu nie wytrzymują. Lodówka jest jednym z nich.

Sprężarka, parownik, termostat i grzałka odszraniania. To są najczęstsze rzeczy, które psują się w lodówce. Ich wymiana jest też zazwyczaj dość tania.

Sprężarka 

Jest tym, co pompuje czynnik chłodniczy przez resztę systemu. Zazwyczaj jest napędzana silnikiem elektrycznym, który używa łopatek wentylatora przymocowanych do niego, aby rozprowadzić zimne powietrze w całej lodówce. Jeśli sprężarka jest uszkodzona, niewiele można zrobić, aby naprawić ją samodzielnie. Będziesz musiał wymienić go na nowy z lokalnego sklepu z urządzeniami lub warsztatu naprawczego.

Parownik 

Znajduje się w sekcji zamrażarki Twojej lodówki (jeśli ją masz). Jest odpowiedzialny za skraplanie pary wodnej do postaci ciekłej, aby można ją było wprowadzić z powrotem do wężownicy parownika w kanałach powietrznych Twojego domu. Jeśli ta część zawiedzie, zauważysz szron na wężownicy po otwarciu drzwi lodówki – oznacza to, że nie jest przez nią pompowana wystarczająca ilość zimnego powietrza!

Termostat 

Kontroluje ilość energii wysyłanej do sprężarki i parownika w zależności od tego, jak ciepłe jest wnętrze lodówki lub zamrażarki.

Jeśli masz problem z urządzeniem, to naprawa lodówek Poznań, jest miastem, w którym wielu specjalistów ma swoje siedziby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na czym polega terapia psychodynamiczna?
Na czym polega terapia psychodynamiczna?
Terapia psychodynamiczna to rodzaj terapii dla osób cierpiących z powodu różnorodnych zaburzeń o podłożu stricte psychologicznym. Doskonale sprawdza się zwłaszcza […]
Jak gadżety reklamowe działają na potencjalnych klientów?
Jak gadżety reklamowe działają na potencjalnych klientów?
Funkcji reklamy jest wiele. Generalnie jednak można je sprowadzić do kilku aspektów oddziaływania na klientów. A mianowicie przekazy reklamowe mają […]
Na co pomaga olejek cbd?
Na co pomaga olejek cbd?
Z roku na rok w naszym kraju na popularności zyskuje olejek CBD, który jest wytwarzany z konopi siewnych. Od zwykłej […]