Jak bezpiecznie przechowywać rośliny na dworze, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jesienne i zimowe miesiące to trudny czas dla roślin, zwłaszcza tych znajdujących się na balkonie, tarasie lub w przydomowym ogródku. Jak się jednak okazuje, niektóre z nich mogą zostać na zewnątrz, o ile zostaną odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed chłodem. W jaki sposób możemy je przechowywać, by przetrwały nawet największe chłody? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Jak zadbać o rośliny jesienią i zimą?

Jest grupa roślin, które mogą zostać na powietrzu wtedy, kiedy nadchodzą chłodniejsze dni. Zalicza się do nich m.in., takie kwiaty tak: forsycje, barwinki, bluszcze, liliowce, rojniki czy też róże pnące i rabatowe. Warto mieć jednak na uwadze, że wymagają one właściwego przygotowania i zabezpieczenia.

Najbardziej narażone na przemarznięcia są części korzeniowe wszystkich roślin. Z tego też powodu należy zapewnić również odpowiednią ochronę samym doniczkom, w których korzenie mogą mieć ograniczoną ilość gruntu. Dobrym rozwiązaniem jest zatem przechowywanie roślin w dużych skrzyniach, które z każdej strony będą otoczone styropianem. Innym sposobem może być umieszczenie roślin w dużych donicach, a następnie obsypanie ich liśćmi, trocinami czy chociażby kawałkami styropianu. Takie donice zewnętrzne powinny być ustawione na drewnie lub styropianowej płycie.

Aby zabezpieczyć także pozostałe elementy rośliny, warto ich górną część owinąć włókniną lub tkaniną jutową. Chcąc dodać naszym kwiatom nieco elegancji, całość możemy przewiązać dekoracyjnym sznurkiem lub wstążką. Dzięki temu rośliny mogą prezentować się naprawdę estetycznie i dodać ciekawego wyglądu naszej przydomowej przestrzeni. Warto mieć na uwadze, by do zabezpieczania roślin nie używać materiałów, które nie przepuszczają powietrza tak jak np. folia.

Są takie gatunki roślin, które podczas zimowych chłodów, lepiej przechowywać w domu. Są to m.in. oleandry, datury, ołowniki oraz pospornice. Aby zapewnić im jak najlepsze warunki, należy przechowywać je w miejscach, w których temperatura nie jest wyższa niż 10 stopni. Zamiast salonu lub sypialni, warto zatem wybrać garaż lub strych, gdyż to właśnie tam będą miały odpowiednie warunki do dalszego wzrostu i rozwoju.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaką odżywkę białkową wybrać?
Jaką odżywkę białkową wybrać?
Dążenie do upragnionej sylwetki wymaga od nas troski o każdy szczegół. Oprócz rozsądnego doboru ćwiczeń równie ważna jest właściwa dieta. […]
Nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na dbanie o ekologię w biznesie
Nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na dbanie o ekologię w biznesie
Od dziesiątek lat świat zmaga się z problemem, jakim jest zanieczyszczanie środowiska. Na szczęście wciąż wymyślane są kolejne, nowoczesne sposoby, […]
Dlaczego warto jeść batony sezamowe?
Dlaczego warto jeść batony sezamowe?
Batoniki sezamowe są pełne dobrych rzeczy, takich jak wapń i cynk. Jedzenie ich uwalnia hormony dobrego samopoczucia, które sprawiają, że […]